Нападателят на националния ни отбор Валери Домовчийски игра за втория тим на Херта (Берлин) при победата с 3:2 срещу Нойщрелитц в приятелска среща. След като не попадна в групата на берлинчани за вчерашния мач от Будеслигата срещу Хофенхайм, загубен с 0:2, българинът бе пратен да играе за младежите до 23 години на столичани.

Освен Домо на разположение на треньора на аматьорите бяха още Марк Щайн, Расмус Бенгстон и вратарят Саша Бурхерт. Първото по-сериозно положение за Херта се откри именно пред българина в 17-ата минута, когато от 20 метра нацели напречната греда. Домовчийски имаше основна заслуга и за първото попадение, когато в 19-ата минута пусна хубав извеждащ пас към Кевин Щефан и той направи 1:0.

Изравняването за 1:1 през първото полувреме дойде след неразбирателство между вратаря и защитник на Херта.

Вторият гол за берлинчани отново дойде благодарение на Домовчийски, който беше спънат на границата на наказателното поле и Торунарига отново даде преднина на Херта, а по-късно направи и 3:1 след удар с глава. Крайното 3:2 беше оформено 11 минути преди края./БЛИЦ