Българският нападател Валери Домовчийски донесе победата на Дуисбург с 2:1 като гост на Падерборн в мач от 27 кръг на Втора бундеслига.

Домовчийски се появи на терена в 61-ата минута на мястото на Кевин Волце, а седем минути по-късно българинът прати топката във вратата на домакините след удар с левия крак и асистенция на Брозински. Това е вторият гол на Домо за сезона.

Волце откри резултата за “зебрите” в 11-ата минута, а Даниел Брюкнер изравни за домакините в 51-ата минута. Успехът отдалечи Дуисбург на 7 точки от отборите, които се намират под чертата на изпадащите.

Полубългаринът Едисон Йорданов игра едно полувреме за Ханза (Росток) при домакинската загуба с 0:1 от Ерцгебирге (Ауе). Ян Хохшайд вкара единственото попадение в мача в 22-ата минута.

Без контузения Димитър Рангелов Енерги (Котбус) направи нулево равенство като гост на Санкт Паули.