Българският нападател Валери Домовчийски отбеляза първи гол за новия си отбор Дуисбург в дебюта си със синия екип. Немският втородивизионен отбор победи със 7:1 аматьорския Сюдтирол в първа контрола за сезона. Още в 14-ата минута Бранимир Байч с глава изведе Дуисбург напред в резултата. Единадесет минути по-късно дойде и моментът на Валери Домовчийски, който ефектно завърши комбинация между Гясула, Даниел Брозински и Шао, като топката срещна и напречната греда след изстрела на българския нападател.

През вторите 45 минути на терена се появи съвсем друг състав на Дуисбург, който наниза нови пет гола в мрежата на домакините. С хеттрик се отличи Кевин Волце, а по един добавиха Байхлер и Екслагер./БЛИЦ