Шампионът Борусия (Дортмунд) победи у дома Шалке 04 с 2:0 в Рурското дерби на 14-ия кръг и оглави временното класиране на Бундеслигата. Роберт Левандовски (16) и Фелипе Сантана (61) с головете си донесоха успеха за домакините.

През първата част играчите на Дортмунд бяха пълни господари на терена и напълно заслужено поведоха още в 16-ата минута, когато нападателят Роберт Левандовски с глава от 5 метра засече центриране от фаул на Шмелцер за 1:0. До края на полувремето възпитаниците на Юрген Клоп продължиха да контролират играта, но до нов гол не стигнаха.

След почивката „миньорите” от Гелзенкирхен заиграха по-агресивно, но въпреки това не застрашиха особено вратата на Роман Вайденфелер. В 61-ата минута след грешка в отбраната на гостите Лукас Бариос стреля, но ударът му бе отразен от Унерщал, а при добавката бранителят Фелипе Сантана реализира за 2:0. От тук до края мачът се доиграваше и трите точки останаха за вестфалци.

С успеха си Дортмунд се изкачи на върха във временното класиране с актив от 29 точки, колкото има и Мьонхенгладбах, но по-добра голова разлика. Шалке 04 остана на четвърта позиция с 25 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 14 КРЪГ
25.11.11
21:30 ч.
Кьолн – Борусия (Мьонхенгладбах) 0:3
0:1 Майк Ханке (20), 0:2 Хуан Аранго (30), 0:3 Майк Ханке (47)
26.11.11
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Шалке 04 2:0
1:0 Роберт Левандовски (16), 2:0 Фелипе Сантана (61)
Хофенхайм – Фрайбург 1:1
1:0 Роберто Фирмино (24), 1:1 Гара Дембеле (90)
26.11.11
16:30 ч.
Аугсбург – Волфсбург 2:0
1:0 Даниел Бринкман (65), 2:0 Едмонд Каплани (90)
26.11.11
16:30 ч.
Херта – Байер (Леверкузен) 3:3
1:0 Пиер Мишел Ласога (7), 2:0 Йомер Топрак (17-авт.), 2:1 Ерен Дердьок (24), 2:2 Ерен Дердьок (64), 2:3 Ерен Дердьок (79), 3:3 Пиер Мишел Ласога (82)