Шампионът Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен) записаха очаквани домакински победи съответно срещу Байер (Левркузен) с 1:0 и Кайзерслаутерн с 2:0 в срещи от 21-ия кръг на германската Бундеслига.

Дортмунд спечели регионалното дерби срещу Леверкузен с 1:0. Играчите на Юрген Клоп доминираха по време на целия мач, но единствено японският национал Шинджи Кагава успя да вкара гол в последната минута на първото полувреме и така да донесе трите точки на домакините. След почивката „аспирините” опитаха всичко възможно по силите си да изравнят, но в крайна сметка си тръгнаха с празни ръце от „Сигнал Идуна Парк”. С успеха си „жълто-черните” запазиха първото място във временното класиране с 46 точки, докато Леверкузен остана на шеста позиция с 31 пункта.

В същото време Байерн продължава да диша във врата на шампиона, след като срази на своя „Алианц Арена” в Мюнхен Кайзерслаутерн с 2:0. Още в 6-ата минута голмайсторът на баварците Марио Гомес се разписа за 1:0, а след половин час игра Томас Мюлер покачи на 2:0. От тук до края на мача домакините намалиха оборотите и до нови попадения не се стигна. След победата си Байерн събра 44 точки и остана на второ място, докато Кайзерслаутерн продължава битката си за оцеляване и заема 16-а позиция във временното класиране с 18 точки.

Дебют начело на Хофенхайм записа новият наставник Маркус Бабел, като неговите възпитаници стигнаха до 1:1 при гостуването си на Вердер (Бремен). Гостите от Зинсхайм поведоха с гол на датския бранител Яник Вестергаард още в 4-ата минута, но Марко Арнаутович в 89-ата минута оформи крайното 1:1 и донесе точката на „бременските музиканти”. След ремито Хофенхайм на 10-о място с 25 точки, докато Вердер остана на пета позиция с 33 пункта.

В сблъсък между изключително равностойни съперници Майнц и Хановер също приключиха 1:1. Домакините поведоха с гол на Мохамед Зидан още в 7-ата минута, а полският нападател Артур Собиех оформи крайното 1:1 в 90-ата минута. След ремито Майнц събра 23 точки и е на 12-о място във временното класиране, докато Ханвер е на седма позиция с 31 пункта.

Най-убедителен в този кръг бе Щутгарт, който разби на свой терен Херта (Берлин) с 5:0. С хеттрик за успеха на швабите се отличи Мартин Харник (28, 41 и 58), а останалите две попадения реализираха Ведад Ибишевич (24) и японецът Шинджи Оказаки (32). В 30-ата минута „Старата дама” от Берлин остана с човек по-малко на терена, след като директен червен картон получи Андреас Отъл. След първата си победа за годината Щутгарт събра 26 точки и се изкачи на 10-о място във временното класиране, докато Херта е на 15-а позиция с 20 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 21 КРЪГ
10.02.12
21:30 ч.
Волфсбург – Фрайбург 3:2
1:0 Петър Ирачек (5), 1:1 Йоханес Флум (11), 2:1 Марсел Шефер (14), 2:2 Даниел Калигури (38), 3:2 Петър Ирачек (61)
Майнц – Хановер 1:1
1:0 Мохамед Зидан (7), 1:1 Артур Собиех (90)
11.02.12
16:30 ч
.
Байерн – Кайзерслаутерн 2:0
1:0 Марио Гомес (6), 2:0 Томас Мюлер (30)
11.02.12
16:30 ч.
Вердер – Хофенхайм 1:1
0:1 Яник Вестергаард (4), 1:1 Марко Арнаутович (89)
11.02.12
16:30 ч.
Щутгарт – Херта 5:0
1:0 Ведад Ибишевич (24), 2:0 Мартин Харник (28), 3:0 Шинджи Оказаки (32), 4:0 Мартин Харник (41), 5:0 Мартин Харник (58)
11.02.12
19:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 77 мача, 30 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 24 равенства, 23 победи за Шалке 04