Борусия (Дортмунд) срази у дома Майнц с 2:0 в среща от 30-ия кръг на Бундеслигата и запази дистанцията от 20 точки до лидера и нов шампион на Германия Байерн. Головете за успеха на вестфалци бяха дело на Марко Ройс (1) и Роберт Левандовски (87) след пас на Пишчек. С този успех Дортмунд събра 61 точки и остава на второ място. Майнц е девети с 39 пункта.

В същото време Байер (Леверкузен) размаза на свой терен борещия се за оцеляване с Хофенхайм с 5:0 и вече предвкусва участието си в Шампионската лига догодина. Головете за победата на „аспирините” бяха дело на Щефан Кислинг (16, 65), Андре Шюрле (31, 69) и Щефан Райнартц (79). Така Леверкузен се утвърди на третото място с 53 точки и има аванс от 7 пункта пред четвъртия Шалке 04. Хофенхайм пък е на предпоследната 17-а позиция с 24 пункта.

Айнтрахт (Франкфурт) пък излъга Шалке 04 с 1:0 и възроди надеждите си за участие в Шампионската лига. Единственото и победно попадение за „орлите” бе дело на Марко Рус (41). Така Айнтрахт събра 45 точки, но остава на шесто място във временното класиране. „Миньорите” от Гелзенкирхен пък остават временно на четвърта позиция с 46 пункта преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Хамбургер също мечтае за евроквота, след като надви у дома борещият се оцеляване Фортуна (Дюселдорф) с 2:1. И двата гола за победата на домакините вкара холандският национал Рафаел ван дер Ваарт (14, 20), а за гостите се разписа Дани Шахин (34). След успеха си Хамбургер е осми с 44 точки и само на 2 пункта от четвъртата позиция, даваща право на участие в Шампионската лига. Фортуна е на 15-а позиция с 30 пункта.

Борусия (Дортмунд) – Майнц 2:0
1:0 Марко Ройс (1), 2:0 Роберт Левандовски (87)
20.04.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Хофенхайм 5:0
1:0 Щефан Кислинг (16), 2:0 Андре Шюрле (31), 3:0 Щефан Кислинг (65), 4:0 Андре Шюрле (69), 5:0 Щефан Райнартц (79)
20.04.13
16:30 ч.
Хановер – Байерн 1:6
0:1 Ларс Щиндъл (12-авт.), 0:2 Франк Рибери (23), 0:3 Марио Гомес (40), 0:4 Марио Гомес (62), 0:5 Клаудио Писаро (71), 1:5 Андре Хофман (84), 1:6 Клаудио Писаро (86)
20.04.13
16:30 ч.
Хамбургер – Фортуна (Дюселдорф) 2:1
1:0 Рафаел ван дер Ваарт (14), 2:0 Рафаел ван дер Ваарт (20), 2:1 Дани Шахин (34)
20.04.13
16:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Шалке 04 1:0
1:0 Марко Рус (41)
20.04.13
19:30 ч.
Вердер – Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 31 мача, 13 победи за Вердер, 7 равенства, 11 победи за Волфсбург
21.04.13
16:30 ч.
Щутгарт – Фрайбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 15 победи за Щутгарт, 2 равенства, 10 победи за Фрайбург
21.04.13
18:30 ч.
Нюрнберг – Гройтер Фюрт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 равенство

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК