Шампионът Борусия (Дортмунд) и кръвният му враг Шалке 04 записаха резонни победи в срещите си от деветия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига.

Фрайбург загуби у дома от Дортмунд с 0:2 под непрекъснатия снеговалеж на стадион „Маге Солар”. През първото полувреме домакините бяха по-активни, а от играта на „жълто-черните” за успеха срещу Реал (Мадрид) (2:1) през седмицата в Шампионската лига нямаше и помен. И двата отбора обаче така и не успяха да си отбележат гол и оставиха развръзката за второто полувреме. След почивката в 54-ата минута Дортмунд поведе, след като Марко Ройс асистира за попадението на Невен Суботич – 0:1. Този гол окрили гостите и те не изпуснаха инициативата до края на мача. В 83-ата минута Левандовски подаде към Марио Гьотце, който оформи крайното 0:2. След първия си успех като гост за сезона Дортмунд остава на четвърто място с 15 точки, докато Фрайбург се смъкна на девета позиция с 11 пункта.

Бронзовият медалист от миналия сезон Шалке 04 пък записа труден домакински успех над Нюрнберг с 1:0. Единственият и победен гол за успеха на „миньорите” вкара перуанецът Джеферсън Фарфан в 77-ата минута след подаване на австрийския национал Кристиан Фукс. След победата си „кралскосините” са на второ място с 20 точки, а Нюрнберг остава 15-и с 8 пункта.

Новакът Фортуна (Дюселдорф) загуби катастрофално у дома от Волфсбург с 1:4. „Вълците” се развихриха след уволнението на Феликс Магат и без проблеми прибраха трите точки. Точни за техния успех бяха Бас Дост (50, 64), Ивица Олич (53) и Диего (78-дузпа). За домакините се разписа Лангенеке (71-дузпа), а те останаха и с човек по-малко в 77-ата минута, когато директен червен картон получи Финк. След успеха си Волфсбург се изкачи на 16-о място с 8 точки, а Фортуна (Дюселдорф) е на 11-а позиция с 10 пункта.

В останалите съботни срещи от кръга Майнц разби у дома Хофенхайм с 3:0 след хеттрик на унгареца Адам Салай (21, 46, 64), а новакът Гройтер Фюрт направи 1:1 у дома с Вердер. "Детелините" поведоха с гол на Еду (8), но "бременските музиканти" стигнаха до точката с попадение на Нилс Петерсен (44).

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 9 КРЪГ
26.10.12
21:30 ч.
Аугсбург – Хамбургер 0:2
0:1 Хьонг Мин-Сон (13), 0:2 Рудневс (63)
Фрайбург – Борусия (Дортмунд) 0:2
0:1 Невен Суботич (54), 0:2 Марио Гьотце (83)
27.10.12
16:30 ч.
Майнц – Хофенхайм 3:0
1:0 Адам Салай (21), 2:0 Адам Салай (46), 3:0 Адам Салай (64)
Фортуна (Дюселдорф) – Волфсбург 1:4
0:1 Бас Дост (50), 0:2 Ивица Олич (53), 0:3 Бас Дост (64), 1:3 Лангенеке (71-дузпа), 1:4 Диего (78-дузпа)
28.10.12
16:30 ч.
Щутгарт – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 82 мача, 36 победи за Щутгарт, 18 равенства, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт)
28.10.12
18:30 ч.
Байерн – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 66 мача, 39 победи за Байерн, 13 равенства, 14 победи за Байер (Леверкузен)
28.10.12
18:30 ч.
Хановер – Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 44 мача, 14 победи за Хановер, 7 равенства, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК