Вердер бе разгромен у дома от шампиона Борусия (Дортмунд) с 0:5 в среща от 18-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в германската Бундеслига. И петте попадения на вестфалци бяха дело на различни голмайстори – Марко Ройс (9), Марио Гьотце (19), Фелипе Сантана (48), Роберт Левандовски (81) и Якуб Блашчиковски (85).

Срещата на „Везерщадион” протече под диктовката на гостите от Дортмунд, които стартираха по най-добрия начин пролетния дял от шампионата. Още в 9-ата минута Марко Рой изпълни перфектно пряк свободен удар и откри резултата за 0:1. Десет минути по-късно Кевин Гроскройц даде чудесен пас към Марио Гьотце, който удвои аванса на вестфалци – 0:2. „Бременските музиканти” се опитаха да се върнат в мача, но до края на първото полувреме не успяха да вкарат гол.

След почивката в 48-ата минута всичко в мача на практика свърши, след като Марко Ройс асистира на Фелипе Сантана, който доведе резултата до класическо изражение – 0:3. Постепенно играчите на Юрген Клоп намалиха оборотите и просто доиграваха мача. В 81-ата минута полският национал Лукас Писчек подаде към своя сънародник Роберт Левандовски и голмайсторът се разписа за 0:4.

Това обаче не бе всичко в срещата, тъй като в 85-ата минута Писчек записа втората си асистенция в мача, подавайки към друг свой сънародник Якуб Блашчиковски, който на празна врата оформи крайното 0:5.

С успеха си Дортмунд събра 33 точки и запази третото си място във временното класиране, докато Вердер е на 13-о място с 22 пункта.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
18.01.13
21:30 ч.
Шалке 04 – Хановер 5:4
1:0 Джеферсон Фарфан (42), 2:0 Джулиън Дракслер (49), 2:1 Серхио Пинто (55), 2:2 Соболц Хущи (59), 3:2 Марко Хогер (64), 4:2 Чиприан Марика (67), 4:3 Соболц Хущи (68), 5:3 Луис Холтби (88), 5:4 Маме Диуф (90+2)
19.01.13
16:30 ч.
Байерн – Гройтер Фюрт 2:0
1:0 Марио Манджукич (26), 2:0 Марио Манджукич (61)
19.01.13
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Айнтрахт (Франкфурт) 3:1
1:0 Себастиан Бьониш (31), 2:0 Щефан Кислинг (33), 3:0 Андре Шюрле (58), 3:1 Александър Майер (79)
19.01.13
16:30 ч.
Волфсбург – Щутгарт 2:0
1:0 Диего (51), 2:0 Александър Мадлунг (67)
Вердер – Борусия (Дортмунд) 0:5
0:1 Марко Ройс (9), 0:2 Марио Гьотце (19), 0:3 Фелипе Сантана (48), 0:4 Роберт Левандовски (81), 0:5 Якуб Блашчиковски (85)
20.01.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 61 мача, 14 победи за Нюрнберг, 15 равенства, 32 победи за Хамбургер
20.01.13
18:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Аугсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Фортуна (Дюселдорф)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК