Борусия (Дортмунд) продължава с перфектния си старт от началото на сезона и в мач от 4 кръг на Бундеслигата се наложи с 4:2 като гост на Хановер. Тимът от Долна Саксония пък все още е без победа от старта на първенството.

Артур Собиех даде аванс на домакините в 18-ата минута, но в 35-ата Пиер-Емерик Обамеянг изравни от дузпа. Точно преди почивката Хенрик Мхитарян обърна резултата в полза на „жълто-черните“, които спечелиха всичките си 10 досегашни официални мача под ръководството на Томас Тухел.

Артур Собиех възстанови равенството в 53-ата минута, но четвърт час по-късно Фелипе си вкара автогол и Борусия (Дортмунд) отново излезе напред. Пет минути преди края Обамеянг отново беше точен от дузпа.

С този успех Борусия (Дортмунд) запази първото си място в класирането, което заема заради по-добра голова разлика от Байерн. Хановер е 16-и с една точка.

Щутгарт записа четвърта поредна загуба за сезона, след като отстъпи с 1:2 като гост на Херта. Генки Харагучи даде аванс на домакините в 14-ата минута, но Тони Шунич изравни в 36-ата. Фабиан Лустенбергер вкара победния гол за Херта в добавеното време на първата част.

Херта вече е на пето място със седем точки, докато Щутгарт е предпоследен без точков актив, но с по-добра голова разлика от последния Борусия (Мьонхенгладбах).

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 4 КРЪГ
11.09.15
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Хамбургер 0:3
0:1 Пиер - Мишел Ласога (11), 0:2 Пиер - Мишел Ласога (44), 0:3 Николай Мюлер (52)
12.09.15
16:30 ч.
Байерн – Аугсбург 2:1
0:1 Александър Есвайн (43), 1:1 Роберт Левандовски (77), 2:1 Томас Мюлер (90-дузпа)
Хановер – Борусия (Дортмунд) 2:4
0:1 Артур Собиех (18), 1:1 Пиер-Емерик Обамеянг (36-дузпа), 1:2 Хенрих Мхитарян (44), 2:2 Артур Собиех (53), 2:3 Фелипе (67-автогол), 2:4 Пиер-Емерик Обамеянг (85-дузпа)
12.09.15
16:30 ч.
Херта – Щутгарт 2:1
1:0 Генки Харагучи (14), 1:1 Тони Шунич (36), 2:1 Фабиан Лустенбергер (45+3)
12.09.15
16:30 ч.
Инголщад – Волфсбург 0:0
12.09.15
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Кьолн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 80 мача, 26 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 25 равенства, 29 победи за Кьолн