Спечелилият още миналия месец титлата Байерн загуби у дома от преследвача си Борусия (Дортмунд) с класическото 0:3 в дербито от 30-ия кръг на германската Бундеслига. Виновници за второто поредно поражение на баварците за първенство бяха Хенрих Мхитарян (20), Марко Ройс (49) и Йонас Хофман (56), реализирали попаденията за вестфалци. Домакините завършиха мача в намален състав след червения картон а Рафиня в 91-ата минута.

Баварците очаквано доминираха във владеенето на топката през първото полувреме, но им липсваха всякакви идеи в завършващата фаза. Така логично не се стигна до опасности пред вратата на Роман Вайденфелер. Гостите пък малко щастливо поведоха в 20-ата минута, когато след изпълнение на тъч Марко Ройс изведе прекрасно Хенрих Мхитарян и арменският национал се разписа във вратата на Мануел Нойер за 0:1. До края на полувремето играчите на Хосеп Гуардиола така и не съумяха да намерят адекватен отговор.

След почивката в 49-ата минута Франк Рибери загуби топката и Мхитарян подаде към Обамеянг, продължил към Марко Ройс, който с едно докосване насочи кълбото във вратата на резервата Лукас Редер, заменил на полувремето Нойер. Въпреки изоставането си с два гола в резултата баварците продължиха да играят пренебрежително и въобще не се напрягаха да търсят почетно попадение. В 56-ата минута Папастатопулос намери Йонас Хофман, който преодоля Редер за класическото 0:3. Домакините стигнаха до гол в 83-ата минута, когато Манджукич насочи топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. В даденото от съдията 2-минутно продължение на срещата Рафиня получи директен червен картон след спречкване с Мхитарян и удар без топка в лицето на арменеца. Така баварците завършиха мача в намален състав.

Въпреки втората си поредна загуба за първенство Байерн си е на върха като шампион със своите 78 точки. След убедителната си победа за престиж Борусия (Дортмунд) се утвърди на втората позиция с 61 точки и намали аванса на баварците до 17 пункта.

Байерн - Борусия (Дортмунд) 0:3
0:1 Хенрих Мхитарян (20), 0:2 Марко Ройс (49), 0:3 Йонас Хофман (56)

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 30 КРЪГ
21:30 часа
11.04.2014
Шалке 04 - Айнтрахт (Франкфурт) 2:0
1:0 Макс Майер (59), 2:0 Джеферсън Фарфан (91)
16:30 часа
12.04.2014
Майнц - Вердер 3:0
1:0 Нилс Петерсен (5-автогол), 2:0 Кристоф Мориц (16), 3:0 Юнус Мали (39)
16:30 часа
12.04.2014
Волфсбург - Нюрнберг 4:1
0:1 Маркус Фойлнер (8), 1:1 Ивица Олич (19), 2:1 Иван Перишич (21), 3:1 Жуниор Маланда (70), 4:1 Иван Перешич (83)
16:30 часа