Почти сигурният изпадащ Гройтер Фюрт претърпя разгром у дома от Борусия (Дортмунд) с 1:6 в среща от 29-ия кръг на юбилейния 50-и сезон в Бундеслигата.

Гостите от Дортмунд бяха пълни господари на терена и си решиха мача още преди почивката, когато реализираха пет от всичките си шест попадения. В 12-ата минута Марио Гьотце се възползва от пас на Себастиан Кел и реализира за 0:1. Три минути по-късно Якуб Блашчиковски асистира на Илкай Гюндоган, който удвои преднината на вестфалците – 0:2. В 28-ата минута пък авансът на Дортмунд стана класически, след като Блашчиковски получи извеждащ пас от Гьотце и вкара за 0:3. Пет минути по-късно Блашчиковски отново асистира на Гюндоган за 0:4. В последната минута на първата част пък Кевин Гроскройс записа името си сред подавачите, след като даде голов пас към Гьотце, вкарал за 0:5.

След почивката Дортмунд намали сериозно оборотите и домакините получиха възможност да стигнат до почетно попадение. То падна в 71-ата минута, когато Томас Пледъл подаде към Едгар Приб, вкарал за 1:5. В 80-ата минута Блашчиковски отново влезе в ролята на асистент, след като подаде на Роберт Левандовски, оформил крайното 1:6.

С успеха си Дортмунд събра 58 точки и остана на второ място, изоставайки с 20 пункта от лидера и нов шампион Байерн. Гройтер Фюрт пък е твърдо на последното място с 15 точки.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 29 КРЪГ
12.04.13
21:30 ч.
Фрайбург – Хановер 3:1
1:0 Кристиан Шулц (24-автогол), 1:1 Константин Рауш (36), 2:1 Макс Крузе (44), 3:1 Жонатан Швид (73)
13.04.13
16:30 ч.
Байерн – Нюрнберг 4:0
1:0 Жером Боатенг (5), 2:0 Марио Гомес (17), 3:0 Рафиня (24), 4:0 Джердан Шакири (56)
13.04.13
16:30 ч.
Волфсбург – Хофенхайм 2:2
1:0 Максимилиан Арнолд (13), 1:1 Сеяд Салихович (35-дузпа), 1:2 Андреас Бек (63), 2:2 Налдо (86)
13.04.13
16:30 ч.
Майнц – Хамбургер 1:2
0:1 Хьонг-Мин Сон (61), 0:2 Хьонг-Мин Сон (81), 1:2 Шон Паркър (86)
13.04.13
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Борусия (Дортмунд) 1:6
0:1 Марио Гьотце (12), 0:2 Илкай Гюндоган (15), 0:3 Якуб Блашчиковски (28), 0:4 Илкай Гюндоган (33), 0:5 Марио Гьотце (45), 1:5 Приб (71), 1:6 Роберт Левандовски (80)
13.04.13
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Вердер 2:2
1:0 Щефан Райзингер (2), 1:1 Златко Янузович (16), 2:1 Щефан Райзингер (48), 2:2 Мартин Латка (70-авт.)
13.04.13
19:30 ч.
Шалке 04 – Байер (Леверкузен) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 57 мача, 14 победи за Шалке 04, 17 равенства, 26 победи за Байер (Леверкузен)
14.04.13
16:30 ч.
Щутгарт – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 36 победи за Щутгарт, 26 равенства, 23 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
14.04.13
18:30 ч.
Аугсбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК