Хамбургер допусна разгромна домакинска загуба от шампиона Борусия (Дортмунд) с класическото 0:3 в среща от 18-ия кръг, с който стартира втория дял от сезона в Бундеслигата. Преди сблъсъка точно 300 привърженици на „хамбургерите” решиха да протестират срещу високите цени на билетите и останаха пред стадиона да слушат развитието на мача по радиото.

Гостите от Дортмунд започнаха срещата на „Имтех Арена” по-активни и пресираха играчите на Хамбургер дълбоко в тяхната половина. В 16-ата минута Кевин Гроскройц открадна топката и след това тя попадна в краката на Шинджи Кагава. Японецът напредна и с прецизен пас намери Гроскройц, който завърши по перфектен начин атаката и вкара за 0:1. След гола вестфалци продължиха да диктуват събитията на терена и в 37-ата минута Якуб Блашчиковски подаде към Роберт Левандовски, който подмина в наказателното поле на домакините Аого като крайпътен знак и прехвърли вратаря Дробни за 0:2. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката играчите на Торстен Финк не успяха да отвърнат на удара и инкасираха още две попадения. В 58-ата минута домакините изпълниха ъглов удар и изгубиха топката, а вестфалци от своя страна организираха скоростна контраатака. Роберт Левандовски намери по дясното крило Блашчиковски, който напредна и със силен удар направи нещата класически. В 76-ата минута Дикмайер фаулира в собственото си наказателно поле Лайтнер и съдията Волфганг Щарк моментално отсъди дузпа, реализирана хладнокръвно от Блашчиковски за 0:4. След това вестфалци значително намалиха оборотите, но в 83-ата минута с втория гол в мача Роберт Левандовски направи разгрома на домакините пълен – 0:5. Все пак перуанският национал Паоло Гереро отбеляза печетен гол за Хамбургер в 86-ата минута и оформи крайното 1:5.

След успеха си играчите на Юрген Клоп събраха 37 точки и излязоха на второ място във временното класирана с по-добра голова разлика от третия Шалке 04, който има същия актив, и с по-лоши показатели от лидера Байерн (Мюнхен), който също е с 37 пункта. Хамбургер остана на 14-о място с едва 19 точки и на 2 пункта от опасната зона.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 18 КРЪГ
20.01.12
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн 3:1
1:0 Марко Ройс (11), 2:0 Патрик Херман (41), 3:0 Патрик Херман (71), 3:1 Бастиан Швайнщайгер (76)
21.01.12
16:30 ч.
Хофенхайм - Хановер 0:0
21.01.12
16:30 ч.
Шалке 04 - Щутгарт 3:1
1:0 Жоел Матип (3), 2:0 Кириакос Пападополус (57), 3:0 Юлиан Дракслер (80), 3:1 Оказаки (87)
Нюрнберг - Херта 2:0
1:0 Александър Есвейн (43), 2:0 Доминик Маро (85)
21.01.12
19:30 ч.
Кайзерслаутерн - Вердер 0:0
22.01.12
16:30 ч.
Хамбургер - Борусия (Дортмунд) 1:5
)0:1 Кевин Гроскройц (160, 0:2 Роберт Левандовски (37), 0:3 Якуб Блашчиковски (58), 0:4 Якуб Блашчиковски (76-дузпа), 0:5 Роберт Левандовски (83), 1:5 Паоло Гереро (86)
22.01.12
18:30 ч.
Байер (Леверкузен) - Майнц 05 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Байер (Леверкузен), 2 равенства, 5 победи за Майнц 05

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.