Борусия (Дортмунд) победи с лекота Марсилия с 3:0 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Срещата беше от група F в същинския етап от турнира. Треньорът Юрген Клоп не беше на резервната скамейка заради наказание. Специалистът отнесе санкция заради невъздържано поведение в мача срещу Наполи. На негово място седеше помощникът му Желко Бувач.

Домакините се хвърлиха в яростни атаки още от първия съдийски сигнал и за съперника стана страшно. В 7-ата минута Марко Ройс отправи опасен удар към Стив Манданда, но стражът плонжира и спаси. В 19-ата минута “жълто-черните” хванаха гостите на контраатака. Арменският национал Мхитарян получи топката в наказателното поле и даде пас към далечната греда. Ерик Дурм отклони леко към Роберт Левандовски и полякът без проблеми стреля в празната врата – 1:0 за Борусия!

Момчетата на Юрген Клоп методично налагаха волята си и второто попадение беше въпрос само на време. То падна в 52-ата минута, когато Ройс успя да изненада Манданда с изстрел от над 30 метра. Вратарят сбърка при излизането си и топката се оказа зад гърба му в мрежата – 2:0. После Ройс технично с пета пробва да намери непокрития Мхитарян, но на пътя му се оказа Ромао. Малко по-късно Минданда с мъка изби шут на Дурм.

Всички надежди поне за точка за гостите рухнаха окончателно в 79-ата минута. Тогава Ройс нахлу в пенлата, където беше съборен от защитник и съдията веднага посочи “бялата” точка. Левандовски хладнокръвно вкара дузпата за 3:0.

Така Борусия (Дортмунд) продължава безпогрешния си ход у дома. През миналия сезон тимът спечели всичките си домакинства в групите на Шампионската лига. Балансът на Борусия срещу френски отбори е 4 победи, 3 равенства и 1 загуба.
Двата тима се изправиха в групите на Шампионската лига преди две години. Тогава Марсилия спечели два пъти с 3:0 у дома и 3:2 като гост. Интересен беше мачът в Марсилия. Борусия поведе с 2:0, но домакините от Марсилия обърнаха резултата до 3:2.

Борусия Дортмунд за девети път участва в груповата фаза на Шампионската лига. Същото се отнася и за Марсилия.

ГРУПА „F“
1:0 Роберт Левандовски (19), 2:0 Марко Ройс (52), 3:0 Роберт Левандовски (79-дузпа)

Дортмунд, „Сигнал Идуна Парк“
Съдия: Давид Фернандес Борбалан (Испания)

Борусия (Дортмунд):20.Лангерак, 15.Хумелс, 4.Суботич , 37.Дурм, 18.Шахин, 6.Свен Бендер , 10.Мхитарян (88 - 25.Папастатопулос), 11.Ройс (82 - 7.Хофман), 19.Гроскройц, 17.Обамеянг (71 - 16.Блашчиковски), 9.Левандовски
Треньор: Юрген Клоп

Олимпик (Марсилия): 30.Манданда, 24.Фанини , 3.Н'Кулу , 4.Лукас Мендес, 23.Менди, 28.Валбуена (81 - 11.Джордан Аею), 20.Ромао , 25.Имбула, 17.Пайе, 10.Андре Аею, 29.Келифа (81 - 14.Таувин)
Треньор: Ели Боп