Борусия (Дортмунд) направи нова грешна стъпка по пътя към титлата в германската Бундеслига, след като завърши 1:1 у дома с Майнц 05.

Играчите на Юрген Клоп бяха по-добри по време на целия мач и при резултат 1:0 дори пропуснаха дузпа, за което би трябвало да съжаляват още повече. Още в 8-ата минута Дортмунд откри резултата в своя полза след гол на Матс Хумелс, който се разписа за 1:0 след центриране на Марио Гьотце от пряк свободен удар. Борусия продължи да диктува събитията на терена и малко след това Лукас Бариос бе съборен в наказателното поле от Веткло, а реферът Феликс Брух не се поколеба да отсъди дузпа. Вратарят Веткло обаче се реваншира за грешката си, като успя да отрази удара на Нури Сахин от бялата точка. До края на полувремето нови попадения така и не паднаха.

След почивката гостите стигнаха до гол в 58-ата минута на Сами Алагуи,л но той бе отменен заради засада. Лека полека темпото на игра спадна и положенията за гол станаха рядкост. В 89-ата минута Майнц 05 успя да стигне до изравнителен гол, дело на Петер Слискович, който бе оставен непокрит при едно центриране и вкара топката във вратата на Роман Вайденфелер за крайното 1:1.

Със спечелената точка Борусия остава убедителен лидер в класирането с актив от 62 точки и 10 в повече от втория Байер (Леверкузен), който е с мач по-малко и утре посреща Шалке 04. От своя страна Майнц 05 е на пета позиция с 44 точки. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 27 КРЪГ

От петък

Борусия (Мьонхенгладбах) – Казерслаутерн 0:1

0:1 Бейли (61-автогол)

От събота

Фрайбург – Байерн Мюнхен 1:2
0:1 Марио Гомес (9), 1:1 Папис Демба Сисе (17), 1:2 Франк Рибери (88)

Хамбургер – Кьолн 6:2
1:0 Младен Петрич (12), 2:0 Бен Хатира (32), 3:0 Младен Петрич (38), 4:0 Младен Петрич (43), 4:1 Мато Яяло (50), 5:1 Гойко Качар (52), 6:1 Зе Роберто (58-дузпа)

Айнтрахт (Франкфурт) – Санкт Паули 2:1
1:0 Теофанис Гекас (34-дузпа), 1:1 Таки (42), 2:1 Теофанис Гекас (77)

Нюрнберг – Вердер (Бремен) 1:3
0:1 Сандро Вагнер (27-дузпа), 1:1 – Гюндоган (30), 1:2 Клаудио Писаро (50), 1:3 Сандро Вагнер (89-дузпа)

Хановер 96 – Хофенхайм 2:0
1:0 Яя Конан (38), 2:0 Мохамед Абделауе (53)

Борусия (Дортмунд) - Майнц 1:1
1:0 Матс Хумелс (8), 1:1 Петер Слискович (89)

На 20 март (неделя) от 16:30 часа
Байер (Леверкузен) - Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 53 мача, 24 победи за Байер (Леверкузен), 17 равенства, 12 победи за Шалке 04

На 20 март (неделя) от 18:30 часа
Щутгарт - Волфсбург (Евроспорт 2 България)
Баланс: 27 мача, 14 победи за Щутгарт, 4 равенства, 9 победи за Волфсбург

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.