Лидерът Борусия (Дортмунд) допусна първа грешна стъпна от началото на сезона, след като стигна само до 1:1 при гостуването си на Нюрнберг в среща от шестия кръг на германската Бундеслига.

Мачът започна с натиск на гостите, които можеше да поведат още в 7-ата минута, когао Марко Ройс стреля от малък ъгъл към опразнената врата, но точно пред голлинията Емануел Погатец изчисти. В 20-ата минута и франките имаха своя шанс да открият резултата, но ударът с глава на Адам Хлушек се отби в напречната греда на вратата на Роман Вайденфелер. Последваха два пропуска на Обамеянг от гостите и Кийотаке за домакините.

Стигна се до 37-ата минута, в която бранителят на гостите Марсел Шмелцер изпълни прекрасно пряк свободен удар и прати топката във вратата на Рафаел Шефер за 0:1. Малко след това голмайсторът Шмелцер и Марко Ройс получиха контузии и бяха заменени на почивката.

През втората част в 52-ата минута шведският защитник Пер Нилсон с мощен изстрел отблизо изравни за 1:1. При овладяването на топката бранителят игра с ръка, но не последва съдийски сигнал и попадението бе зачетено. Последва натиск на вестфали до края на мача и пропуски на Блашчиковски, Дукш и влезлият като резерва Левандовски. В добавеното време пък Михаел Визингер пропусна от изгодна позиция да донесе първа победа на франките за този сезон, а Сократис от гостите с глава прати топката в ръцете на Шефер. В крайна сметка до нови попадения не се стигна и Дортмунд загуби първи точки от началото на кампанията.

След равенството Дортмунд остава на първо място с 16 пункта. Нюрнберг продължава да е без успех този сезон и е на 15-о място с 4 точки.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 6 КРЪГ
20.09.13
21:30 ч.
Борусия (Мьонхенгладбах) – Айнтрахт (Брауншвайг) 4:1
1:0 Оскар Венд (22), 2:0 Рафаел (31), 2:1 Мирко Боланд (58), 3:1 Макс Крузе (72), 4:1 Рафаел (75)
21.09.13
16:30 ч.
Хановер – Аугсбург 2:1
0:1 Пол Верхаег (51-дузпа), 1:1 Артур Собиех (60), 2:1 Саболч Хусти (89)
21.09.13
16:30 ч.
Волфсбург – Хофенхайм 2:1
0:1 Антони Модест (15), 1:1 Ивица Олич (44), 2:1 Ивица Олич (48)
21.09.13
16:30 ч.
Нюрнберг – Борусия (Дортмунд) 1:1
0:1 Марсел Шмелцер (37), 1:1 Пер Нилсон (52)
21.09.13
16:30 ч.
Майнц – Байер (Леверкузен) 1:4
0:1 Роби Крус (19), 0:2 Ларс Бендер (38), 0:3 Щефан Кислинг (45+1), 0:4 Щефан Кислинг (59), 1:4 Юнус Мали (82)
21.09.13
16:30 ч.
Хамбургер – Вердер 0:2
0:1 Нилс Петерсен (32), 0:2 (90+4)
21.09.13
19:30 ч.
Шалке 04 – Байерн (Евроспорт 2 България)
18:30 ч.
Щутгарт – Айнтархт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 84 мача, 38 победи за Щутгарт, 18 равенства, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.