Германският шампион Борусия (Дортмунд) победи у дома гръцкия Олимпиакос с минималното 1:0 и завоюва първите си 3 точки в Група „F” на Шампионската лига. Единственото и победно попадение за домакините вкара Кевин Кроскройц (7).

Мачът на „Сигнал Идуна Парк” започна с домакински натиск и още в 7-ата минута звезда Марио Гьотце намери на чудесна позиция Кевин Гроскройц, който от около 25 метра не остави никакви шансове за Балаш Мегиери – 1:0. И след гола „жълто-черните” продължиха да диктуват случващото се на терена, но трудно създаваха положения пред противниковата врата. От своя страна гостите от Олимпиакос чакаха своя шанс на контраатаки, но той така и не идваше.

След почивката в 47-ата минута Холебас от гостите се опита да изненада Роман Вайденфелер с удар от 20 метра, но стражът на Дортмунд отрази с вещина. Две минути по-късно същото стори и колегата му на отсрещната врата Мегиери след удар на Мориц Лайтнер. След час игра пред нападателя на Дортмунд Роберт Левандовски се разкри шанс за гол, но ударът му от непосредствена близост срещна страничната греда от външната страна. Постепенно гостите взеха инициативата, но така и не успяха да стигнат до чисто положение за гол.

В крайна сметка вестфалци спечелиха първите си три точки в групата с минимален успех и задминаха в класирането своя опонент за третото място. Дортмунд вече има 4 точки, докато Олимпиакос е на дъното в групата с 3 пункта.

Борусия (Дортмунд) – Олимпиакос 1:0
1:0 Кевин Гроскройц (7)

boruisia.jpgБорусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 26.Лукаш Пишчек, 4.Невен Суботич, 15.Матс Хумелс, 29.Марсел Шмелцер, 5.Себастиан Кел, 7.Мориц Лайтнер (86 – 27.Фелипе Сантана), 11.Марио Гьотце (66 – 23.Шинджи Кагава), 19.Кевин Гроскройц, 44.Иван Перишич (75 – 16.Якоб Блашчиковски), 9.Роберт Левандовски

olimp.jpgОлимпиакос: 42.Балаш Мегиери, 3.Франсоа Модесто, 4.Олоф Мелберг , 21.Авраам Пападопулос , 23.Иван Маркано (67 – 93.Джамел Абдун), 31.Пабло Орбаис , 14.Кевин Мираляс, 7.Ариел Ибагаса (80 – 9.Марко Пантелич), 20.Хосе Олебас, 8.Любомир Фейса (59 – 77.Жан Макун), 10.Рафик Джебур