Хановер 96 завърши 0:0 с гостуващия Борусия (Дортмунд) в среща от втория кръг на германската Бундеслига. Това е първо нулево реми в историята между двата тима.

Вестфалци очаквано доминираха при визитата си и в средата на първата част стигнаха до гол на Максимилиан Филип. Попадението обаче бе отменено заради засада. Най-чисто положение преди почивката бе в 42-ата минута, когато Марко Ройс излезе сам срещу стража на Хановер 96 и шутира силно, но топката разтресе напречната греда.

Домакините започнаха по-добре в началото на второто полувреме, но не създадоха голова опасност. След около час игра Максимилиан Филип отправи удар с глава след центриране на Волф, но прати топката в гредата.

Хановер 96 натисна в края и бе близо до гола в 78-ата минута, но ударът от въздуха на Антон доведе само до нов корнер. До края на мача не се случи нищо интересно и се стигна до подялба на точките.

След ремито Дортмунд има 4 точки, а Хановер 96 е с 2.