Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Борусия (Дортмунд) надви трудно гостуващия Вердер (Бремен) с 1:0 в първия мач от осмия кръг на германската Бундеслига и се изкачи на върха във временното класиране.

Домакините не позволиха този път на съперника да си помисли за обрат, какъвто направи на този стадион на старта на миналия шампионат, когато изоставаше с 0:2 в 88-ата минути и съумя да достигне до 3:2, нанасяйки една от най-паметните загуби на „жълто-черните“ на „Сигнал Идуна Парк“.

Гостите от Бремен все пак успяха да удържат нулевото равенство чак до 67-ата минута, когато вестфалци материализираха превъзходството си с гол на Юлиан Брандт след асистенция на Емре Джан.

Най-чистото положение в срещата за Вердер се откри в 82-ата минута, когато юношата на Борусия Дортмунд – Юстин Нджинма, получи топката в наказателното поле на домакините и стреля от малък ъгъл, но Грегор Кобел се намеси.

След успеха „жълто-черните“ събраха 20 точки на върха в таблицата. Вердер е 14-и засега със своите 6 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ГЕРМАНСКАТА БУНДЕСЛИГА!