Хофенхайм загуби у дома от шампиона Борусия (Дортмунд) с 1:3 в предпоследна среща от 17-ия кръг на Бундеслигата. Така вестфалци се завърнаха на третото място във временното класиране и ще зимуват на него.

Срещата започна с превъзходство на гостите от Дортмунд, които поведоха в 26-ата минута, когато Моритц Лайтнер подаде към Марио Гьотце, който отбеляза феноменален гол от ъгъла на наказателното поле за 0:1. С много борбеност и желание домакините успяха да изравнят в 35-ата минута с попадение на Свен Шиплок, който засече центриране отляво на Фоланд. До края на полувремето двата тима не успяха да си отбележат нови попадения.

След почивката вестфалци натиснаха и в 58-ата минута Кевин Гроскройц се възползва от подаване на Марко Ройс, за да реализира за 1:2. Всичко в мача свърши в 66-ата минута, когато Илкай Гюндоган изведе Роберт Левандовски зад отбраната на домакините и полският нападател не сгреши сам срещу вратаря Кастеелс за 1:3. От тук до края на срещата темпото на игра спадна и до нови голове не се стигна.

С този успех Дортмунд събра 30 точки и ще зимува на третото място в Бундеслигата, докато Хофенхайм остава твърдо на 16-ата позиция с 12 пункта.

ГЕРМАНИЯ
БУНДЕСЛИГА, 17 КРЪГ
14.12.12
21:30 ч.
Байерн – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:1
0:1 Торбен Маркс (21-д.), 1:1 Джердан Шакири (59)
15.12.12
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Хамбургер 3:0
1:0 Щефан Кислинг (26), 2:0 Андре Шюрле (36), 3:0 Щефан Кислинг (66)
15.12.12
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) 0:2
0:1 Александър Майер (12), 0:2 Такаши Инуи (18)
15.12.12
16:30 ч.
Майнц – Щутгарт 3:1
0:1 Хайнц Мюлер (48-авт.), 1:1 Николай Мюлер (55), 2:1 Николай Мюлер (71), 3:1 Елкин Сото (90)
15.12.12
16:30 ч.
Гройтер Фюрт – Аугсбург 1:1
0:1 Саша Мьолдерс (9), 1:1 Ласло Собиех (69)
15.12.12
16:30 ч.
Фортуна (Дюселдорф) – Хановер 2:1
1:0 Дани Шахин (39), 1:1 Маме Диуф (69), 2:1 Кен Илсе (83)
15.12.12
19:30 ч.
Шалке 04 – Фрайбург 1:3
1:0 Джеферсон Фарфан (20), 1:1 Ян Розентал (26), 1:2 Джонатан Шмид (32), 1:2 Ян Розентал (61)
16.12.12
16:30 ч.
Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 1:3
0:1 Марио Гьотце (26), 1:1 Свен Шиплок (35), 1:2 Кевин Гроскройц (58), 1:3 Роберт Левандовски (66)
16.12.12
18:30 ч.
Вердер – Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 58 мача, 28 победи за Вердер, 15 равенства, 15 победи за Нюрнберг

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ В БУНДЕСЛИГАТА -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК