В мач от 15-ия кръг на Бундеслигата Байерн Мюнхен победи у дома Майнц 05 с 2:1 и се възползва от грешната стъпка на преследвача Борусия Дортмунд, който стигна само до хикс при гостуването си на Бохум, а баварците вече имат аванс от 6 точки.

Онисиво откри резултата за Майнц в мача с Байерн през първата част, но Коман и Мусиала с голове през втората част обърнаха развоя на срещата. Така Байерн вече има 37 точки, а Майнц са на 8-ото място.

Борусия допусна гол в 40-ата минута на полувремето срещу Бохум, но Брандт изравни пет минути преди края, за да могат "жълто-черните" да вземат 1 точка, но разликата с лидера набъбна.

В другите мачове Хофенхайм победи с 2:1 като гост Фрайбург, Херта надигра Арминия с 2:0, а РБ Лайпциг се разправи с Борусия Мьонхенгладбах, надделявайки с 4:1.