Отборът на Борусия (Дортмунд) се добра до точката при гостуването си на Хофенхайм в среща от 4-ия кръг на Будеслигата. "Жълто-черните" успяха да стигнат до  равенство 1:1, въпреки че бяха с човек по-малко.

Борусия изигра много слаб мач и почти час не стигна дори до удар към съперниковата врата. На другия полюс беше техният съперник, който поведе с гол на Жоелинтон (44), направи много пропуски, уцели и греда. В 50-ата минута и гол на Бичакчич бе отменен заради засада на друг футболист, който не вляеше на играта, но не така смяташе съдията.

В 76-ата минута вестфалци дори останаха с човек по-малко след изгонване на Абду Диало, но те все пак намериха начин да изравнят чрез Кристиан Пулишич (84). В последните секунди Ишак Белфодил не успя да уцели опразнената врата от 2-3 метра, с което да донесе победата за Хофе.