ДР Конго и Замбия завършиха 1:1 в двубой от Група „F“ на турнира за Купата на африканските нации в Кот д'Ивоар.

Замбия поведе в резултата в 23-ата минута, когато Патсон Дака комбинира с Кингс Кангва, който овладя топката и с шут от дистанция не остави шансове на вратаря Лионел Мпаси-Нзау.

ДР Конго отговори на предизвикателството много бързо, след като в 27-ата минута Седрик Бакамбу намери Йоан Уиса в непосредствена близост до замбийската врата, откъдето нападателят на Брентфорд не сбърка – 1:1!

След час игра съдията на мача Тесема Бамлак отсъди дузпа в полза на ДР Конго за игра с ръка на Танди Муапе, но след намеса на системата ВАР, той промени решението си и нямаше наказателен удар. До края на мача ДР Конго опита да притисне своя съперник, но не стигна до победно попадение.

Така двата отбора остават зад лидера в групата Мароко, който надви Танзания с 3:0 по-рано.