Един от фаворитите на Купата на африканските нации Сенегал започна турнира с измъчена победа с 1:0 над Зимбабве с гол от дузпа в последната минута на двубоя

Най-високо класираният африкански тим в ранглистата на ФИФА можеше да открие резултата още в първата минута, но Буна Сар пропусна.

Кейта Балде и Садио Мане също се разминаха с гола, за да се стигне до 37-ата минута, в която Зимбабве пропусна златен шанс след удар на Исмаел Уади.

След това Сенегал продължи да бъде по-добрият отбор на терена, но Идриса Гей, Папе Абу Сисе, Абду Диало и
Булайе Диа нямаха късмет пред вратата на съперника.

Двубоят беше решен в последната минута с гол от дузпа на Садио Мане (1:0), който прати тима си на върха в класирането. В другата среща от група "Б" Малави се изправя срещу Гвинея от 18:00 часа наше време.