Дъ Стронгест спечели шампионската титла в Боливия за 11-и път в историята си, след като оглави класирането след последния кръг на първенството.

„Жълто-черните“, наричани в родината си „тигрите“, победиха Реал (Потоси) с 3:0 в последния кръг и завършиха сезона със серия от шест поредни успеха.

Дъ Стронгест беше без наказания си капитан Пабло Ескобар за последния кръг, но стигна до успеха с попадения на Диего Бехарано, Габриел Риос и колумбиеца Хаир Рейносо.

Миналогодишният шампион Боливар, който имаше аванс от една точка преди кръга, загуби с 0:1 като гост на Насионал – другият тим от миньорския град Потоси.

Гостите доминираха в мача, но не успяха да вкарат гол. Вместо това те получиха попадение във вратата си три минути преди почивката, което беше реализирано от защитника Иван Уайхуата.