Воденият от Павел Дочев Пройсен Мюнстер направи грешна стъпка в борбата си за промоция във Втора Бундеслига. В мач от 35-ия кръг на Трета лига мюнстерци стигнаха до 1:1 срещу 13-ия в класирането Рот-Вайс Ерфурт.

При това гостите трябваше да изравняват, след като Пфингстен-Редиг откри резултата в 24-ата минута от дузпа. Малко преди почивката обаче основният реализатор на тима Тейлър се разписа за 1:1. Резултат, който не бе променен до последния съдийски сигнал.

А с точката Пройсен вече има 69 и е трети, на една от Арминия (Б), който се наложи с 2:1 над Халешер, и на три от лидера Карлсруе, победил вчера с 4:1 Хемницер. Оснабрюк и Хайденхайм също стигнаха до успех, с който имат по 67 точки в актива си и шанс да атакуват най-малко третата позиция, даваща право на бараж.

До края на сезона в Трета лига в Германия остават още три кръга.