Франкфурт триумфира в женската Шампионска лига за четвърти път в историята си, след като на финала се наложи над ПСЖ с 2:1. Победният гол беше реализиран от резервата Манди Ислакер във втората минута на добавеното време на мача.

Франкфурт откри резултата в 32-ата минута. Керстин Гарефрекес опита удар от 25 метра, топката се отби от страничната греда и Селия Шашич беше точна при добавката.

Мари-Лор Дели изравни за ПСЖ пет минути преди почивката, когато беше точна с глава след центриране на Кенса Дали от корнер. Във втората минута на добавеното време на мача Франкфурт стигна до триумфа, когато Ислакер засече центриране на Дженифер Марожан отдясно. Малко след това Шърли Крус Траня пропусна възможност да изравни резултата.

Така Франкфурт спечели титлата за първи път от 2008 г. насам. Германският тим е носител на най-престижния трофей в женския клубен футбол за 2002, 2006, 2008 и 2015 г. Така беше затвърдена германската доминация в турнира. В предишните две години титлата взимаше Волфсбург. Германките имат общо 9 купи от турнира, докато Швеция и Франция имат по две, а Англия е с една.

Франкфурт – ПСЖ 2:1
1:0 Шашич (32), 1:1 Дели (40), 2:1 Ислакер (90+2)

Франкфурт: Шуман, Хендрих, Присен, Шмид (79-Хут), Кузник, Вероника Бокет, Марожан, Лаудер (87-Андо), Гарефрекес, Шашич, Църногоревич (66-Ислакер)

ПСЖ: Киедзинек, Було (60-Хенинг), Делоноа, Кран, Дали, Уара-д'Омео, Каси, Алуши (58-Жоржес), Крус Траня, Аслани (90+5-Сар), Дели