Аржентина постигна много трудна победа като домакин на Перу с 2:1 в квалификационен мач за Световното първенство в ЮАР през 2010 година. „Гаучосите”, предвождани от Диего Марадона, започнаха силно срещата и можеха да отбележат ранно попадение, но не успяха. Резултатът бе открит в 49-ата минута от Гонзало Игуаин. До края на срещата резултатът остана непроменен, но в 90-ата минута тимът на Перу успя да изравни.Точен бе Ренджифо. Само няколко секунди по-късно нападателят на Бока Хуниорс Мартин Палермо успя да отбележи победното попадение за Аржентина. След тази победа тимът на Диего Марадона заема 4-ото място във временното класиране с 25 точки, а Перу са на последно място с 10 точки.

Бразилия, Парагвай и Чили вече се класираха за Мондиала в ЮАР, борбата ще бъде за четвъртото място между Аржентина, Уругвай и Еквадор./БЛИЦ

Резултати от мачовете в зона "Южна Америка"
Колумбия - Чили 2:4
Еквадор - Уругвай 1:2
Венецуела - Парагвай 1:2
Аржентина - Перу 2:1