Резервата Ануар Ел Гази вкара дузпа в добавеното време и донесе на Астън Вила драматичната победа с 1:0 като гост на Уулвърхемптън в мач от 12 кръг на Висшата лига. Двата отбора завършиха дербито на Западен Мидландс с по 10 играчи.

„Вълците“ видимо имаха предимство в играта и Фабио Силва удари греда в средата на второто полувреме. Вратарят на гостите Емилиано Мартинес пък отрази опасен удар на Леандер Дендонкер.

След това Астън Вила остана с човек по-малко, след като пет минути преди края Дъглас Луис получи втори жълт картон.

В добавеното време Нелсон Семедо събори Джон Макгин в наказателното поле, а Ел Гази беше точен от отсъдената дузпа и вкара първия си гол от януари насам.

След това и Уулвърхемптън остана с човек по-малко за оставащото време до края. Жоао Моутиньо получи втори жълт картон.

Така Астън Вила записа втората си победа за последните шест мача и се изкачи на осмо място в класирането. Вратарят Мартинес пък няма допуснат гол в пет срещи от началото на сезона, което му отрежда първо място по този показател във Висшата лига за този шампионат.