Българският национал Спас Делев игра цял мач за Мерсин при победата с 2:1 като гост на петия в турското първенство Генчлербирлиги. Срещата беше от 26-ия кръг. Делев започна сред титулярите на Мерсин и остана на терена до последния съдийски сигнал.

Бившият играч на Пирин и ЦСКА беше оценен с две звезди за представянето си днес. Той беше по-активен през първото полувреме, когато на два пъти можеше да отбележи гол. В 19-ата минута Делев навлезе отдясно в наказателното поле на домакините, но прекалено много се затвори и ударът му излезе в аут. Само две минути по-късно централният защитник на гостите Мустафа изпрати дълга топка, Спас я отигра с едно докосване към Мерто Нобре, чийто удар не намери мрежата.

В 54-ата минута Мерсин поведе чрез Бен Яхия, а в 90-ата Нобре удвои след грешка на вратаря на домакините Хакан Арикан.

В първата минута от добавеното време домакините отбелязаха почетното си попадание чрез костариканеца Рандал Азофейфа от дузпа, което накара Спас Делев и съотборниците му да преперят да не изпуснат ценната победа.

Успехът изкачи Мерсин на 10-ото място. Делев и компания вече имат 33 точки. Генчлербирлиги пък остана 5-и с 43 точки.