Един от фаворитите за титлата Кот д’Ивоар стартира с победа 1:0 над Судан участието си в Група „B” на турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея и Габон.

„Слоновете” започнаха по-активно срещата в столицата на Екваториална Гвинея Малабо, но трудно намираха пространства през сгъстената отбрана на Судан. Едва в 39-ата минута Кот д’Ивоар успя да открие резултата в своя полза, след като Саломон Калу подаде към съотборника си и в Челси Дидие Дрогба, който за разписа за 1:0. След почивката Судан се опита да отвърне на удара и да изравни, но така и не успя да стигне до така важното попадение.

С първата си победа в турнира Кот д’Ивоар оглави Група “B” с 3 точки, докато Судан е на последната позиция без актив. По-късно тази вечер пак в град Малабо е другият мач от групата между Буркина Фасо и Ангола.

Кот д’Ивоар – Судан 1:0
1:0 Дидие Дрогба (39)

Кот д’Ивоар: Бари, Коло Туре, Тиене, Лоло, Бамба, Яя Туре, Шейк Тиоте (80 – А.Кейта), Госо , Дрогба, Калу (64 – Градел), Жервиньо (89-Сейду Думбиа)

Судан: Муес Махгоуб, Елдин Абдала , Мовая Башир, Камал (62 – Ел-Дин Ел-Доуд), Елдин Юсиф , Мостафа, Масави, Габир, Мохамед Башир (74 – Тахир), Назар Хамид, Ел Тахир