Карло Анчелоти стартира с победа мениджърската си кариера в английската Висша лига, а Челси обърна Хъл Сити за 2:1 у дома в мач от първия кръг с два гола на Дидие Дрогба.

“Тигрите” поведоха с попадение на Стивън Хънт в 28-ата минута, когато при разбъркване в наказателното поле и серия рикошети в играчи на Челси топката се озова в краката на ирландския национал, който не пропусна да я прати в опразнената врата.

Само 9 минути по-късно Дидие Дрогба изравни за Челси, след като прониза Боаз Майхил при изпълнението на фаул директно срещу вратата. Националът на Кот д`Ивоар донесе победата на “сините” с попадението си в добавеното време на мача.Дрогба пое топката от центъра и след двойно подаване с Деко се озова в наказателното поле и от малък ъгъл успякрасиво  да прехвърли вратаря на Хъл Сити./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 1 КРЪГ
От днес
Челси - Хъл Сити 2:1
0:1 Стивън Хънт (28), 1:1 Дидие Дрогба (37), 2:1 Дидие Дрогба (90+2)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 15 август (събота) от 17:00 часа:
Астън Вила - Уигън
Баланс: 8 мача, 2 победи за Астън Вила, 3 равенства, 3 победи за Уигън

Блекбърн - Манчестър Сити
Баланс: 106 мача, 45 победи за Блекбърн, 26 равенства, 35 победи за Манчестър Сити

Уулвърхемптън – Уест Хям
Баланс: 54 мача, 17 победи за Уулвърхемптън, 13 равенства, 24 победи за Уест Хям

На 15 август (събота) от 19:30 часа:
Евертън - Арсенал
Баланс: 176 мача, 54 победи за Евертън, 37 равенства, 85 победи за Арсенал

На 16 август (неделя) от 15:30 часа:
Манчестър Юнайтед - Бирмингам
Баланс: 90 мача, 41 победи за Манчестър Юнайтед, 25 равенства, 24 победи за Бирмингам

На 16 август (неделя) от 18:00 часа: