Галатасарай победи Арсенал с 2:1 на „Емиратс“ в двубой за „Емиратс Къп“. И двете попадения за успеха на турския гранд реализира бившият голмайстор на Челси Дидие Дрогба. Тио Уолкот даде аванс на домакините в 39-ата минута, но Дрогба изравни след спорна дузпа (78) и страхотно победно попадение (87).

В 18-ата минута Тио Уолкот пропусна чудесна възможност, след като получи добро подаване от Рамзи. В 39-ата минута Уолкот изведе Арсенал напред в резултата. Английският национал опита центриране отляво, след което топката прехвърли купа от играчи, тупна пред Муслера и спря във вратата му.

Дидие Дрогба и Уесли Санйдер се появиха в игра за Галатасарай след почивката. В 77-ата минута главният рефер Джон Мос даде много спорна дузпа в полза на гостите. Микел побутна съвсем леко Дрогба в наказателното поле, който падна и като че ли преигра. Котдивоарецът бе точен от бялата точка. В 87-ата минута бившият голмайстор на Челси донесе победата на Галтасарай с втория си гол в мача. Снайдер намери с прекрасен пас Дрогба, който финтира Мартезакер в наказателно поле и простреля Шчесни за 1:2

Галатасарай събра девет точки и завърши на първо място и спечели трофея "Емиратс Къп". Втори е Порто с шест точки, докато Арсенал и Наполи останаха с по четири точки.

Арсенал - Галатасарай 1:2
1:0 Уолкот (39), 1:1 Дрогба (78-дузпа), 1:2 Дрогба (87)

Арсенал: Шчесни, Саня, Мертезакер, Дженкинсън, Гибс (68-Микел), Артета, Рамзи (82-Акпом), Уолкот (82-Подолски), Касорла (61-Зелалем), Окслейд-Чембърлейн, Саного (61-Жиру)

Галатасарай: Муслена, Ебуе, Шеджу, Мело (65-Саръолу), Кая, Риера, Алтънтоп (46-Чолак), Байтар (33-Гюлселам), Елмандер (46-Дрогба), Булут (46-Снайдер), Амрабат (88-Нункеу)