Дидие Дрогба отново наказа Торонто с екипа на Монреал. Този път при победата с 3:0 в плейофите в Мейджър Сокър лигата.

По този начин тимът на бившия играч на Челси се класира за полуфиналите в Източната конференция, където ще играе с Кълъмбъс Крю.

Патрис Берние откри в 18-ата минута, а в 33-ата Игнасио Пиати вкара за 2:0. Крайният резултат бе фиксиран от Дрогба, който се разписа в 38-ата минута с воле от непосредствена близост.

По този начин Дидие вече има 12 гола от 12 изиграни мача с екипа на Монреал, където пристигна през лятото.

В другата среща от плейофите Портланд Тимбърс победи Спортинг Канзас Сити с 9:8 след дузпи. Редовното време завърши 1:1, а в продължението двата тима си размениха по още един гол – 2:2. Така се стигна до изпълнението на дузпи.