Дуисбург измъкна 2:2 като гост на Бохум в мач от 23-ия кръг на Втора бундеслига.Валери Домовчийски остана на резервната скамейка на “зебрите”. От Дуисбург обявиха, че вече няма да разчитат на Домомчийски и искаха да го продадат още през зимния трансферен прозорец. Тогава обаче никой не се съгласи да плати исканата от немския клуб трансферна сума. Имаше вариант Валери да се върне в “Левски”, но високите финансови изисквания на “зебрите” попречиха на сделката. Договорът на футболиста с Дуисбург изтича в края на сезона и ще може да премине в друг клуб като свободен агент.

Морис Екслагер изведе Дуисбург напред в 37-ата минута и гостите се оттеглиха с аванс на стадион „Ревирпауър”.Бохум направи бърз обрат за само 6 минути в началото на втората част. Лукас Синкиевич изравни с глава в 51-ата минута, а Кристоф Крамер ги изведе напред в 56-ата за 2:1. Централният бранител на Дуисбург Тимо Пертел донесе ценна точка на своя тим с гол минута преди края.

Дуисбург остава на 15-то място с 24 точки, а Бохум е 13-ти с 25.