Ливърпул победи Манчестър Сити с 3:2 на "Анфийлд" в среща от 34-ия кръг на Висшата лига. Преди мача феновете на Ливърпул почетоха 96-те жертви от "Хилзбъро" на 15 април 1989, когато привърженици на "мърсисайдци" бяха премазани от тълпата при влизането си на стадиона.

Резултатът тази вечер на "Анфийлд" бе открит още в 6-ата минута от Рахим Стърлинг, който бе изведен от Луис Суарес в наказателното поле, залъга Венсан Компани и вкара в близкия ъгъл на вратата на Харт зa 1:0. Натискът на Ливърпул продължи и в 10-ата минута домакините можеха да водят с 2:0, но ударът на Даниел Стъридж бе блокиран. Минути по-късно Сити отвърна с две атаки, но ударите на Глен Джонсън и Яя Туре не затрудниха Миноле.

Голмайсторът Стърлинг можеше да се радва в 15-ата минута, когато получи топката от десния фланг, стреля без забавяне, но топката премина покрай гредата. Десет минути след пропуска му Джерард също пропусна с глава, но при последвалия корнер Мартин Шкъртъл вкара за 2:0 след удар с глава на близката греда.

Ливърпул продължи да тормози защитата на "гражданите" с бързи контраатаки и минута след втория гол можеше да вкара трети, но Даниел Стъридж предпочете да подава вместо да стреля от малък ъгъл. След половин час игра Сити записа най-чистото си положение, при което Джеко бе изведен в наказателното поле и опита удар към вратата, но бе застигнат от Стивън Джерард, който блокира удара му.

До края на първата част Ливърпул можеше да води с 3:0, Коутиньо пресече подаване и нахлу към наказателното поле на Сити, стреля, но ударът му премина покрай вратата. Малко по-късно пък Давид Силва стреля с глава, завършвайки бърза контраатака, но ударът му бе избит в корнер. Фернандиньо пък изпусна шанс да намали резултата в последната минута на първата част, стреляйки от воле, но Симон Миноле се намеси и спаси тима си.

През втората част гостите от Манчестър започнаха преобразени и създадоха напрежение в полето на съперника в първите няколко минути.  Сити дори стигна до гол, дело на Давид Силва в 55-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. Две минути по-късно обаче резервата Джеймс Милнър проби в наказателното поле, направи двойно подаване със Силва, а испанецът на сбърка за 1:2 от границата на вратарското поле. "Гражданите" не се възползваха от объркването в тима на Ливърпул и пропуснаха две удобни възможности да изравнят.

Ливърпул отвърна с бърза контраатака при която Стъридж бе съборен в наказателното поле от Сабалета, но решението на рефера Клатънбърг бе корнер. По-добрата игра на манчестърци след почивката отново даде резултат в 63-ата минута, когато поредна комбинация между Милнър и Силва доведе до прострелно центриране и автогол на Глен Джонсън за 2:2. Минута по-късно Луис Суарес отново падна в наказателното поле - не получи дузпа, но не видя и червения картон.

Ливърпул стигна до трети гол в 71-ата минута, но попадението на Луис Суарес справедливо бе отменено поради засада. Сити също бе близо до пълния обрат с трети гол в 74-ата минута, но Давид Силва не достигна прострелен пас на Агуеро пред празната врата.

Трети гол все пак падна в 78-ата минута, след като Венсан Компани не изчисти по най-добрия начин топката от наказателното поле, тя попадна у Коутиньо, който без да се бави я вкара за 3:2.  Напрежението взе връх в продължението, когато Джордан Хендерсън влезе остро на Самир Насри и получи червен картон. В последните секунди на мача останаха съмнения за игра с ръка на Мартин Шкъртъл, но реферът Марк Клатънбърг не посочи бялата точка.

В класирането Ливърпул е на първо място в таблицата със 7 точки аванс пред "гражданите", които са на трета позиция, но с два мача по-малко. Челси е втори с 5 точки зад Ливърпул и мач по-малко.

Уест Бромич - Тотнъм 3:3
1:0 Матей Видра (1), 2:0 Крис Брънт (4), 3:0 Стефан Сосеньон (31), 3:1 Йонас Олсон (34-авт.), 3:2 Хари Кейн (70), 3:3 Кристиан Ериксен (90+4)
13.04.14
15:37 ч.
Ливърпул - Манчестър Сити 3:2
1:0 Рахим Стърлинг (6), 2:0 Мартин Шкъртъл (26), 2:1 Давид Силва (57), 2:2 Глен Джонсън (62), 3:2 Фелипе Коутиньо (78)