Франция и Босна и Херцеговина завършиха 1:1 в директен мач за първото място в Група “D” на квалификациите за Евро 2012. Така „петлите” се класираха за форума в Полша и Украйна, а за балканския тим остана възможността да търси късмета си в баражите.

Срещата в Париж започна много добре за гостите, които бяха по-активни през първата част. Още в 6-ата минута Лулич бе много близо до гола, но ударът му от малкото наказателно поле мина на сантиметри от гредата. Още на няколко пъти Един Джеко имаше шансове за гол в средата на първата част, но не успя да се стигне до попадение. Франция имаше една чиста ситуация, когато Лоик Реми бе на удобна позиция, но също пропусна. Така се стигна до 40-ата минута, когато Босна изпълни бързо един фаул и Джеко с неспасяем параболичен удар матира Уго Лорис за 0:1. В средата на втората част Самир Насри удари греда от пряк свободен удар. Минути по-късно той успя да се пребори с Емир Спахич за една топка на границата на наказателното поле и бранителят го фаулира. Реферът прецени, че нарушението е в вътре в наказателното поле и отсъди дузпа, която Насри сам вкара за крайното 1:1. До края на мача Жереми Менес направи няколко пропуска.

В другия мач от групата без никакво значение Албания и Румъния поделиха точките след 1:1 в Тирана и запазиха позициите си в крайното класиране.

Албания - Румъния 1:1
1:0 Хамди Салихи (24), 1:1 Сргиян Лучин (77)

Франция - Босна и Херцеговина 1:1
0:1 Един Джеко (40), 1:1 Самир Насри (78-дузпа)