ФК Копенхаген победи Лил с 1:0 в първи мач от плейофите на Шампионската лига. Успехът на датчаните беше напълно заслужен, след като френският тим не успя да пробие здравата им защита и да създаде реални опасности пред вратата на Виланд. Фатална за гостите се оказа 15-ата минута.

Тогава съдията Страхоня от Хърватия даде дузпа за Лил, Димитри Пайе обаче у пропусна. Шведският вратар на домакините Йохан Виланд отрази шута на нападателя. Наказанието дойде в 38-ата минута, когато звездата на Копенхаген Сезар Сантин се разписа с глава след центриране от десния фланг за 1:0. След почивката скуката властваше на трибуните на “Паркенщадион”. Така Копенхаген победи традицията, според която играе трудно срещу французи. Тимът има три загуби от пет домакинства срещу съперници от тази държава. В най-скорошните си шест двубоя на "Паркен" пък датчаните имаха само още една победа - над ирландския Шамрок Роувърс.

ФК Копенхаген – Лил 1:0
1:0 Сезар Сантин (38)

ФК Копенхаген: Йохан Виланд, Ларс Якобсен, Пер Бенгтсон, Крис Стадсгор, Рагнар Сигурдсон, Браян Овиедо (Дилейни, 79), Домингес Клаудемир, Томас Кристенсен, Кристиан Боланьос (Вингор, 87), Сезар Сантин (Корнелиус, 65), Николай Йоргенсен

Лил: Микаел Ландро, Лукас Дин, Давид Розенал, Франк Берия, Орелен Шеджу, Флоран Балмон (Гейе, 46), Марвен Мартен (Педрети, 90+2), Антонио Рио Мавуба, Димитри Пайе (Ру, 62), Саломон Калу, Тулио де Мело

Съдия: Марио Страхоня (Загреб, Хърватия)
Жълти картони: Розенал, Ру (Л)
Дания. Копенхаген. Стадион “Паркен”

Следете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК