Аржентина преодоля трудно Перу с 1:0 в световна квалификация в зона Южна Америка. Този път двукратните световни шампиони не бяха така убедителни както при предишното си домакинство срещу Уругвай.

Гола на победата вкара асът на Интер Лаутаро Мартинес в 43-ата минута, който действаше на върха на атаката. От фланговете към центъра пък нахлуваха Меси и Ди Мария. През второто полувреме гостите изпуснаха дузпа.

В първата минута шут на Родриго Де Паул мина край гредата. След това пропуск направи и Ди Мария.

В 9-ата минута Ромеро вкара за Аржентина, но вдигнат флаг на тъчрефера спря радостта на домакините.

Перу отвърна с добра контра, но Лападула не можа да преодолее отблизо Емилиано Мартинес.

Малко преди края на полувремето десният бек Науел Молина проби по  крилото, центрира и Лаутаро Мартинес с глава заби топката под гредата - 1:0.

Второто полувреме Аржентина изненадващо започна да се мъчи. Играта не вървеше и перуанците се възползваха, натискайки газта. Ветеранът Джеферсън Фарфан беше спънат в наказателното поле – дузпа. Йотун обаче избра мощността пред техниката и едва не събори напречната греда. Събори обаче всякакви надежди на тима си поне за точка.

Меси се събуди в 70-ата минута с майсторско изпълнение на фаул, но Педро Галесе се справи с шута му. В самия край на мача още един гол на Аржентина беше отменен заради засада, този път след удар с глава на Николас Гонсалес.

"Гаучосите" нямат поражение в 25 поредни мача, а с 25 точки са на второ място в класирането в зона КОНМЕБОЛ.