Нюкасъл и Евертън завършиха 1:1 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха чрез Александър Исак в 15-ата минута, но гостите изравниха в 88-ата минута от дузпа, реализирана от Доминик Калвърт-Люин.

В 15-ата минута Харви Барнс изведе Исак отляво, той финтира двама играчи на съперника и отбеляза за 1:0.

В 58-ата минута домакините можеха да удвоят, но попадение на Дан Бърн бе отменено заради засада.

Късметът обаче се усмиха на Евертън в края. В 84-ата минута Пол Дъмет задържа Ашли Йънг в наказателното поле и след разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа за "карамелите". Доминик Калвърт-Люин реализира от бялата точка за крайното 1:1.

Нюкасъл остава на осмото място с 44 точки. Евертън пък е на 16-ата позиция с 26 точки.