Цървена Звезда победи драматично Партизан с 3:2 в голямото дерби на сръбския футбол от първия кръг на плейофите на местното първенство.

На стадион „Райко Митич“ гостите поведоха в резултата в 11-ата минута с гол на Самед Баждар, дошъл след подаване от Аранджел Стойкович. „Звездашите“ изравниха само 5 минути по-късно благодарение на Гелор Канга, който вкара от дузпа.

Ксандер Северина отново даде аванс на „гробарите“, разписвайки се след асистенция на Гаяс Захид 11 минути след началото на второто полувреме. Последва натиск на Звезда, който стигна до гол в 69-ата минута, но попадението на Александър Катай не бе зачетено заради засада. Минута преди края на редовното време Шериф Ндиайе порази вратата на Милош Крунич за 2:2.

В деветата минута от добавените 15 на редовното време Звезда получи дузпа за нарушение на Светозар Маркович. Зад топката застана Александър Катай, който не трепна и вкара за 3:2.

Така „звездашите“ събраха 80 точки на върха в класирането, а „гробарите“ остават втори с 10 точки по-малко.