Турският гранд Фенербахче вкара гол от дузпа в петата добавена минута на мача, за да измъкне 1:1 при гостуването на австрийския първенец Залцбург в първа среща помежду им от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

„Биковете” поведоха с технично изпълнение на бразилския нападател Алан (68), който прехвърли вратаря Волкан Демирел и пред голлинията сам довкара топката за 1:0.

Пълна драма настъпи в добавеното време. В 4-ата допълнителна минута Муса Соу центрира отдясно, а Хиерлендер спря топката с ръка в собственото си наказателно поле. Португалският рефер Дуарте Гомеш даде дузпа за „фенерите”, реализирана хладнокръвно от Кристиан Барони (90+5-дузпа) за крайното 1:1.

Реваншът е след седмица в Истанбул, а Фенербахче е фаворит заради гола си на чужд терен.