Българският треньор Станимир Стоилов не успя да спечели със своя тим Астана Суперкупата на Казахстан. В битка за трофея шампионите отстъпиха пред Кайрат след изпълнение на дузпи.Срещата приключи 0:0 в редовното време и продълженията, а тимът от Алмати спечели с 5:4 след изпълнението на наказателните удари.

Първото полувреме на двубоя предложи качествен футбол, като положения не липсваха и пред двете врати. Втората част бе по-предпазлива, като с наближаването нa края на редовното време и двата тима мислеха повече как да не допуснат гол.

Логично се стигна до продължения, в които също не падна попадение. Астана и Кайра трябваше да решат кой ще вдигне трофея след изпълнение на дузпи.

Щеткин, Максимович и Мужиков пропиляха ударите от бялата точка за Астана, докато в тима на Кайрат пропуски направиха Ли и Гоу.