Иран стана последният четвъртфиналист в турнира за Купата на Азия в Катар, след като победи Сирия с 5:3 след изпълнение на дузпи в драматичен мач, завършил 1:1 в редовното време и продълженията.

На стадион „Абдула бин Халифа“ в Доха фаворизираните иранци поведоха в 34-ата минута след точно изпълнена дузпа на Мехди Тареми.

В 64-ата минута и сирийците получиха дузпа за нарушение на иранския вратар Алиреза Бейранванд, като зад топката застана Омар Хирбин, който не сбърка и изравни.

В добавеното време на мача Иран остана с 10 души на терена след втори жълт картон за звездата на тима Мехди Тареми.

В двете продължения гол не падна и мачът трябваше да се реши с дузпи. При тях Иран бе безпогрешен, а опитният Фахд Юсеф пропусна втората дузпа за Сирия и така тимът му бе елиминиран от турнира.

На четвъртфиналите Иран ще се изправи срещу друг фаворит за трофея в турнира – Япония.