ЧФР Клуж спечели Купата на Румъния след драматична битка срещу Динамо (Букурещ). Срещата приключи при резултата 2:2 и победителят се определи чрез дузпи, които бяха спечелени с 5:4 от симоволичните гости.

Динамо поведе с 2:0 през първата част с голове на Гнохере (23-дузпа) и Бикфалви (36).

През втората част обаче ЧФР Клуж показа характер и още в 47-ата минута Хуан Карлос намали резултата, а истинската драма настъпи в самия край на срещата, като в 89-ата минута Лопес доведе нещата до 2:2 и прати мача в продължения.

В допълнителните 30 минути двата тима не си вкараха голове и така победителят трябваше да бъде определен с дузпи. При 11-метровите удари играчите на ЧФР Клуж показаха по-здрави нерви и с 5:4 точни удара стигнаха до успеха.

Това е четвърта купа на страната във витрината на ЧФР Клуж.