Манчестър Сити прекъсна негативната си серия от три поредни загубени финала за Къмюнити Шийлд. Това стана, след като шампионите победиха след изпълнения на дузпи носителя на ФА Къп и градски съперник Манчестър Юнайтед. В редовното време двата отбора завършиха 1:1, а при ударите от бялата точка "гражданите" ликуваха със 7:6.

Единственото по-интересното положение през първото полувреме дойде в 22-ата минута. Тогава Оскар Боб от шампионите се възползва от грешка на Лисандро Мартинес, подаде към МакАтий, но изстрелът на последния срещна гредата.

"Червените дяволи" започнаха по-активно втората част и в 53-ата минута Бруно Фернандеш получи страхотен пас и вкара брилянтно попадение от границата на наказателното поле, но беше отменено заради засада.

След това Рашфорд беше оставен сам срещу Едерсон, англичанинът стреля, но топката срещна гредата.

82-ата минута "червените дяволи" най-после поведоха чрез Гарначо. Той получи пас отдясно, напредна и нахлу в наказателното поле и с хубав удар вкара във вратата на шампионите.

В последната минута преди края на редовното време Бернандо Силва взриви "синята" част на Манчестър, изравнявайки резултата. Португалецът получи центриране отдясно и с глава вкара за 1:1.

До края нови голове не паднаха и двата отбора трябваше да решат спора след дузпи.

При тях по-здрави нерви имаха шампионите, след като Санчо и Джони Еванс пропуснаха за "червените дяволи", докато Бернардо Силва изпусна за "гражданите".