Четвъртодивизионният Магдебург изпоти здравата Байер (Леверкузен) и отпадна с 4:5 след дузпи на 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия. В редовното време срещата завърши 1:1, а след продълженията резултатът бе 2:2. Хакан Чалханоглу (3) откри резултата за Леверкузен, но домакините изравнят с гол на Шифкес (28) и този резултат се запази до самия край на редовното време. След почивката гостите останаха с човек по-малко заради червения картон на Сон в 78-ата минута. В продълженията Бранд (111) даде преднина на домакините и сензацията беше пред прага си, но попадение на Пападопулос (116) доведе нещата до дузпи. При тях „аспирините” се оказаха по-хладнокръвни и се класираха за 1/8-финалите на турнира.

Тимът от Втора Бундеслига РВ Лайпциг пък се нуждаеше от продължения, за да преодолее Ерцгебирге Ауе с 3:1. В редовното време мачът завърши 1:1, а домакините от Лайпциг изравниха в последните секунди чрез Поулсен (90+1). Преди това Костерман си бе вкарал автогол в 20-ата минута. В допълнителните 30 минути Кайзер (8-дузпа) и Бойд (108) оформиха крайното 3:1 и класираха тима си напред.

Резултати, 1/16 финали:
От вторник
Аален - Хановер 2:0
Арминия (Билефелд) - Херта 4:2 след дузпи (0:0 след продължения)
Кемницер - Вердер 0:2
Кикерс Офенбах - Карлсруе 1:0
Санкт Паули - Борусия (Дортмунд) 0:3
Дуисбург - Кьолн  1:4 след дузпи (0:0 след продължения)
Динамо (Дрезден) - Кьолн 2:1 след подължения (1:1 в редовното време)
Кайзерслаутерн - Гройтер Фюрт 2:0

От сряда
Магдебург - Байер (Леверкузен) 4:5 след дузпи (1:1 в редовното време, 2:2 след продължения)
Вюрцбургер Кикерс - Айнтрахт (Брауншвайг) 0:1
Мюнхен 1860 - Фрайбург 2:5
РБ Лайпциг - Ерцгебирге Ауе 3:1 след продължения