Саутхемптън победи у дома Евертън с 2:0 в първа среща от 36-ия кръг на английската Висша лига и удари сериозно по амбициите на „карамелите” за класиране в топ 4 и участие в Шампионската лига следващия сезон.

„Светците” поведоха още в 1-ата минута, когато Рики Ламбърт центрира отдясно и парагвайският национал Антолин Алкарас си вкара автогол за 1:0. Гостите от Ливърпул се опитаха да отвърнат на удара, но след още половин час игра вече имаха две попадения пасив, след като и Шеймъс Коулмън си отбеляза автогол с глава след центриране на Клайн, за да удвои аванса на Саутхемптън – 2:0.

След почивката и двата тима имаха своите шансове за нови попадения, каквито обаче не паднаха в нито една от двете врати. В 60-ата минута Рики Ламбърт изпълни перфектно пряк свободен удар, след който топката срещна дясната странична греда. Три минути по-късно Леън Осман падна в наказателното поле, но не получи дузпа, въпреки че имаше съприкосновение с бранителя Ловрен. В крайна сметка „светците се поздравиха с трите точки.

С успеха си Саутхемптън събра 52 точки и си остава на осмо място във временното класиране. Евертън остава пети с 69 точки, а най-доволен от издънката на „карамелите” може да бъде четвъртият Арсенал, който е с точка повече и мач по-малко, като в понеделник вечер приема Нюкасъл.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
26.04.14
14:45 ч.
Саутхемптън - Евертън 2:0
1:0 Антолин Алкарас (1-авт.), 2:0 Шеймъс Коулмън (31-авт.)
Манчестър Юнайтед - Норич (Диема)
Баланс: 55 мача, 32 победи за Манчестър Юнайтед, 12 равенства, 11 победи за Норич
27.04.14
14:00 ч.
Съндърланд - Кардиф (Диема, Нова спорт HD)
18:10 ч.
Кристъл Палас - Манчестър Сити (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 43 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 12 равенства, 19 победи за Манчестър Сити