Бразилският нападател Нене вкара два гола и донесе победата на Монако с 2:0 над Ланс в мач от 9 кръг на Лига 1. Успехът качи “монегаските” на четвърто място в класирането.

Монако откри резултата още в 9-ата минута, когато Нене бе точен при добавката на отскочилата от гредата топка след удар на Парк Му-Йонг с глава.

Бразилецът оформи победата на тима си с попадение от дузпа в 67-ата минута, което бе неговият седми гол за сезона. Парк бе фаулиран от Ромен Сартър за наказателния удар.

Монако има 18 точки от 9 мача, на две зад лидера Олимпик (Лион), който вчера допусна изненадваща домакинска загуба с 0:2 от Сошо.

Ланс, който няма победа в първенството от близо 2 месеца, се срина до трети отзад напред в класирането с 8 точки. Лориен остана на шесто място със 17 точки, след домакинската победа с 4:1 над Ница./БЛИЦ

Днес: Тулуза – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИК (ЛИОН) 20, 2.Монпелие 20, 3.Бордо 19, 4.Монако 18, 5.Олимпик (Марсилия) 17 и др.