Милан завърши 1:1 в гостуването на Рапид Виена, като с тази среща двата клуба отбелязаха своите 125-годишнини и бе първа от лятната им подготовка. На нея присъства легендата и настоящ директор в Милан – Златан Ибрахимович, който преди мача позира с част от ръководителите на австрийския клуб с фланелки на Рапид и Милан с №125 на гърбовете им.

На „Алианц Щадион“ в австрийската столица двата отбора не си вкараха гол през първото полувреме, а след почивката „росонерите“, за които дебют начело направи треньора Пауло Фонсека, поведоха в 64-ата минута чрез Алесандро Флоренци.

Рапид изравни в 88-ата минута, като автор на попадението бе 19-годишният защитник Фуркан Демир, а асистенцията бе на 22-годишния Мориц Освалд.