Победата на Барселона над Виляреал с 4:1 в мач от 34 кръг на Примера дивисион дойде след няколко исторически гола.

С попадението си за 2:1 в 20-ата минута Луис Суарес събра актив от 194 гола с екипа на каталунците. Това го изравни с Ласло Кубала на третото място във вечната реализаторска ранглиста на клуба.

Лидер в класацията е Лионел Меси с 441 попадения, а второ място заема Сесар Родригес с 232. За Луис Суарес това беше 17 гол от началото на сезона, като той се е отличили и с 12 асистенции.

17-годишният Ансу Фати, който оформи крайния резултат в 86-ата минута, стана автор на гол №9000 в историята на каталунците. Това попадение идва почти 111 години след първото за Барса, дело на Рома Форнс. То е реализирано на 5 април 1909 г. при загубата с 2:3 от Реал (Мадрид).

В същото време Лионел Меси направи две асистенции срещу Виляреал и вече има 19 от началото на сезона. Това е личен рекорд за аржентинеца. Меси е лидер в Примера дивисион през този шампионат по голови подавания, а освен това е лидер и в голмайсторската листа с 22 попадения.